Proje, Proje Yönetimi Nedir?

SDR MÜHENDİSLİK

Proje Nedir?

Proje, kuruluşların ve bireylerin değişimi uygulayarak iş ve iş dışı hedeflerine daha verimli bir şekilde ulaşmaları için büyük bir fırsattır. Projeler, istenen değişiklikleri organize bir şekilde ve daha düşük başarısızlık olasılığı ile yapmamıza yardımcı olur.

Proje Yönetimi Nedir?

Genel anlamda proje yönetimi, gereksinimleri ve zaman çizelgelerini karşılamak için faaliyetleri yönetmek / projelendirmek için tüm teknik, beceri ve bilgilerin uygulanmasıdır. Proje yöneticileri, projelerin zamanında bütçe dahilinde tutulmasına yardımcı olur ve en önemli stratejik ortaklardan biri konumundadır.

“Proje yönetimi” terimi, belirli projenin belirli bir zaman çerçevesi içinde yapılması gerektiğinde uygulanan bir yönetim yaklaşımıdır. Evrensel olan uygulama, çoğu sektörde ve işletmede, bir yazılımın başlatılması, bir elektrik hizmet hattının kurulması veya yeni bir gayrimenkulün veya yenileme projesinin geliştirilmesi gibi projeler için kullanılmaktadır.

Akustik Proje Nedir ? - Serra Akustik

SDR Mühendislik Projeleri Nasıl Yönetir?

SDR Mühendislik olarak, inşaat yönetimini proje yönetiminin bir alt kümesi olarak görüyoruz. Proje yönetimi, bir projenin tasarım, arazi edinimi, onaylar veya izinler, yüklenici seçimi, inşaat yönetimi, kullanım geçişi ve kapanışa kadar tüm aşamalarını içerir. Bir proje yöneticisi, bir inşaat yöneticisinden daha çok yönlü ve daha deneyimli olmalıdır. Bir projeyi yönetmek, zaman çizelgeleri ve bütçe belirlemekten daha fazlasıdır. Projeler, genel proje deneyimini iyileştirmek için çalışırken tüm aşamalarda sürekli destek sağlayabilecek sağlam bir ekibe ihtiyaç duyar. SDR olarak, proje yöneticilerimiz, potansiyel endişeleri sorun haline gelmeden önce tespit eder, sözleşmeleri müzakere eder, değişiklikleri belgeler.

Projenizi gerçeğe dönüştürmek için planlama, tasarım, inşaat ve operasyon boyunca daha geniş hizmetlere ihtiyacınız varsa, ilgili deneyime sahip bir proje yönetimi ekibi arıyorsanız, SDR Mühendislik sizin için doğru tercih olacaktır. İnşaat yönetimi veya proje yönetimi hizmetleri için SDR Mühendislik firmasını seçen kişiler, farklı lokasyonlardaki çok sayıda yenileme ve geliştirme projesindeki profesyonel deneyimimizin genişliğine ve derinliğine güvenirler. Bilgili personelimiz, şirketinizin kapasitesinin veya beceri setinin ötesinde olabilecek yönetim görevlerini ustalıkla yerine getirir.

İnşaat proje yönetimi, tek bir sonuca ulaşmak için birden fazla profesyonel ekibin entegrasyonunu içerir. Bu durum, SDR Mühendislik firmasının özel beceri setidir. Yönetim ve raporlama tarzımızın doğru, tutarlı ve şeffaf olduğunu gösterir.  Projenin her aşamasında inşaat projelerini yönetme konusunda kendimize güveniyoruz ve müşterilerimiz için en uygun maliyete karşı değer sonuçlarına ulaşmak için esnek ve yaratıcı süreçleri başarıyla uygulayabiliyoruz. Darıca müteahhit firmalarına göre fark yarattığımız konular, genel proje yönetimi işlevlerinin yanı sıra, inşaat ekiplerinin bina projelerinde daha iyi planlama, iletişim ve işbirliği yapmasına olanak sağlanmasıdır.