Binamızın Depreme Dayanıklı Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

SDR MÜHENDİSLİK

Hayatımızın temel gerçeklerinden biri haline gelen depremle yaşamak ve gerekli önlemleri almak can ve mal güvenliğini korumak açısından zorunluluk haline gelmiştir. Bu nedenle gerek konut gerek ticari amaçlı kullanılan tüm yapılar deprem yönetmeliğine uygun olmalı ve kişi sağlığı gözetilerek inşa edilmelidir. SDR Mühendislik olarak binalarda yaptığımız depreme dayanıklılık testleriyle yapıların depreme ne kadar hazır olduklarını ölçümlüyoruz. Tüm binaların depremi hasarsız atlatması en büyük hedefimizdir. SDR inşaat ve mühendislik firmamız daima en son teknolojiyi kullanarak tüm proje ve faaliyetlerini sürdürmektedir. Sektöre yeni ve farklı bir soluk olmayı hedeflemenin yanı sıra çevre ve insan sağlığı uygulamalarıyla da sektörde öncü olmayı hedeflemektedir. Darıca müteahhit olarak  İstanbul’un her bölgesine bu projelerle ilgili hizmet vermekteyiz.

Binanın Sağlam Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır? | İnşaat Mühendisi Emirhan  Aydın

Depreme Dayanıklı Binalar

SDR firması olarak yaptığımız çok sayıda projeden biri de binaların depreme dayanıklı olup olmadığını tespit etmektir. Bu işlem çok kolay bir uygulamadır. Darıca müteahhit firmaları arasından en deneyimli kişilerce oluşturulan profesyonel ekibimiz yeni inşa edilen binaların denetimini ve uygunluk raporunu sağlamaktadır. Eski binaların kontrolleri ve depreme uygun olmayanların projelendirilerek depreme uygun hale getirilmesi veya yıkımı yine firmamız tarafından yapılmaktadır. Bunun için firmamıza başvurarak deprem dayanıklılık testi talep edebilirsiniz. En hızlı ve pratik çözümlemeler sunmak firmamızın çalışma prensibidir. SDR Mühendislik olarak tüm projelerimizde uzman mühendis kadromuzla, mevzuat gereklerine uygun şekilde çalışmaktayız. Temel ilkemiz insan ve çevre sağlığı gözeten dayanıklı, şık, işlevsel, modern binalar inşa etmektir.

Depreme Dayanıklılık Testleri

Depreme dayanıklılık testi maliyeti binanın genişliği ve yüksekliğine göre değişiklik göstermektedir. Testi yapacak firma seçiminde firmanın belgeli çalışıp çalışmadığı ve deneyimli olup olmadığı önemsenmelidir. SDR firması olarak hem kaliteli hizmeti hem de sektördeki en ekonomik fiyat teklifini sunmaktayız. Yetkinlik belgesi sahibi firmamız, Darıca müteahhit firmaları arasında profesyonel ekibe sahip ve uzun yıllardır bu sektörde deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Binanızın depreme dayanıklılık testini SDR Mühendislik güvencesiyle en iyi şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Uzman mühendislerimizden danışmanlık hizmeti alarak en doğru ve güvenilir projelendirmeleri birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

24 Ekim 2020